VLADIMIRSKA

Data
Godzina
Miejsce
06/08/2015
21:00
DUŻY RYNEK


Skład: Scotia Gilroy – akordeon, toy piano, śpiew / Zbigniew Szwajdych – trąbka / Leszek HeFi Wiśniowski – saksofon, flet / Kuba Duda – gitara elektryczna, banjo / Adrian Górka – gitara akustyczna, mandolina / Samuel Calabuig – perkusja

OPIS

Zespół pochodzący z Krakowa, który w ciągu kilku lat rozrósł się do sześcioosobowego składu. Instrumentarium zespołu składa się z akordeonu, gitary, banjo, trąbki, saksofonu oraz perkusji. Muzyka skupiona wokół delikatnego głosu liderki oraz rozrywkowo brzmiącego instrumentarium rozwinęła się z czasem w niezwykły indie folk-pop o egzotycznym, karnawałowym duchu.
 
Od pierwszego występu grupy (2010) muzyka zespołu spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem wszędzie, gdzie ma okazję zawitać, a takich miejsc ciągle przybywa. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach i Słowacji. Grupa zagrała również na wielu prestiżowych festiwalach, także za granicą. Grupa została uhonorowana nagrodą German Record Critics’ Award 2011 w kategorii Folk & Folklore za debiutancki album „Night Trains”. W 2012 wydali swój pierwszy klip do piosenki „Werewolf”, wyreżyserowany i zrealizowany przez Mateo Zarębę.

„Ten dorastający na ulicach Krakowa kwartet gra mieszankę folku, popu, muzyki cyrkowej i przyjemnie tradycyjnego jazzu, gdzieś pomiędzy lekko melancholijną muzyką filmową a dobroduszną polką. Przejrzysty dźwięk i prosta produkcja tej płyty doskonale odpowiada szczególnemu, charakterystycznemu brzmieniu tego zespołu. Świeżo, swobodnie, wspaniale!” (Jury German Record Critics’ Award)

„Ich muzyka odwołuje się do klimatu bałkańsko-cygańskich filmów Gatlifa, do klezmerskiego grania Kroke, do dawnego świata wędrownych trup cyrkowych. Nie w sensie ekwilibrystyki muzycznej, ale klimatu wiecznego odchodzenia, bezdomności – i czucia się z nią u siebie. Magia”. (Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza)


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow