MICHAŁ KMIECIAK

Data
Godzina
Miejsce
07/08/2015
19:19
PRZYSTANEK KORZENIOWA


Skład: Michał Kmieciak – fortepian / Dominika Dołżyńska – skrzypce / Aleksandra Walczak – wiolonczela

OPIS

Solowy projekt pianisty Michała Kmieciaka to muzyczne połączenie islandzkiego minimalizmu i klimatu muzyki filmowej. Swoimi kameralnymi koncertami przenosi publiczność w pełen piękna i tajemnicy świat. Wiele już razy gwarne kluby zamieniały się w sale koncertowe, w których panowało skupienie, a publiczność z zamkniętymi oczami przenosiła się w podróż w głąb siebie. Dotychczas występował solo, grając na fortepianie. Obecnie towarzyszy mu sekcja smyczkowa, dzięki której jego koncertowe brzmienie stało się jeszcze pełniejsze.

MICHAŁ KMIECIAK to poznański pianista, kompozytor i producent o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych, zajmujący się jazzem, muzyką filmową i klasyczną muzyką współczesną. Współtworzy indie-popowy zespół Hello Mark, z którym występował m. in. na Open’er Festival, w TVP i Polskim Radiu. Godzinny program, z którym wystąpi w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa to jego kolejne wcielenie artystyczne.

Na skrzypcach artyście towarzyszyć będzie DOMINIKA DOŁŻYŃSKA, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Michała Grabarczyka i ad. Jarosława Żołnierczyka. Artystka na stałe współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Jako muzyk sesyjny i koncertowy występowała m. in. z Łukaszem Zagrobelnym, Sylwią Grzeszczak, Kwartetem Jorgi i Jarosław Barów Band. Na wiolonczeli zagra ALEKSANDRA WALCZAK, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Pokorskiego i asystenta Tomasza Lisieckiego. Artystka występowała na jedynym w Polsce koncercie Andrea Boccelliego, współpracowała z Rayem Wilsonem (ex Genesis), Kevem Foxem, Eleni i Grzegorzem Hyżym, a także Jarosław BarówBand.

Bilety: 20 zł


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow