AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Dwa Brzegi 2016: Znamy datę 10. edycji Festiwalu

Dwa Brzegi po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja festiwalu odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2016.

To będzie prawdziwe święto kina. Dwa Brzegi jak co roku pojawią się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, by zaserwować uczestnikom dziesiątki atrakcji – premier, pokazów specjalnych, przeglądów, a także spotkań z wielkimi twórcami kina. Jak zawsze połączymy również X Muzę z innymi sztukami: literaturą, teatrem i muzyką. Tym razem jednak Dwa Brzegi będą szczególne – na rok 2016 przypada ich jubileuszowa 10. edycja.

Okrągła rocznica będzie doskonałą okazją do pokazania ważnych filmów i zaproszenia wyjątkowych gości. Nie zabraknie także kilku niespodzianek, choć póki co jest za wcześnie, by odkrywać wszystkie karty 10. edycji. Już teraz warto jednak zapisać sobie jej datę w kalendarzu, bo tej odsłony festiwalu po prostu nie będzie można przegapić.

Podczas minionej edycji w Kazimierzu Dolnym i Janowcu pojawili się filmowcy z całego świata. Na swoją retrospektywę publiczność zaprosiła Margarethe von Trotta, a Magnus von Horn otwierał pokaz debiutanckiego „Intruza”. Nie zabrakło także polskich gwiazd – swoje retrospektywy inaugurowali osobiście Jerzy Skolimowski i Adam Woronowicz, a oprócz nich na Dwóch Brzegach można było spotkać m.in. Jana Englerta, Jerzego Stuhra, Grażynę Szapołowską i Ewę Wiśniewską. W przyszłym roku tę poprzeczkę podniesiemy jeszcze wyżej.

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 30 lipca do 7 sierpnia 2016. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu podczas jubileuszowej edycji Festiwalu!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow