AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wyniki plebiscytu publiczności

9. edycja Dwóch Brzegów dobiegła końca, a wraz z nią nasz plebiscyt publiczności. Oto 10 najlepszych filmów według festiwalowych widzów.

Pierwsze miejsce zajął film HIP HOP NIE ZNA WIEKU. Dokument Bryna Evansa to opowieść o grupie trzydziestu seniorów przygotowujących się do Mistrzostw Świata w tańcu hip-hop. Niestraszne im są własne słabości czy choroby, a wózek inwalidzki, laska i sztuczne biodro to tylko kolejne rekwizyty, które można wykorzystać w choreografii. Nowozelandzka produkcja otrzymała od uczestników festiwalu średnią ocenę wynoszącą 4,82.

Na drugim miejscu uplasował się inny film z sekcji „Muzyka – moja miłość” – WHIPLASH. Produkcja Damiena Chazella o ambitnym perkusiście jazzowym i jego okrutnym nauczycielu zachwyciła dwubrzegową publiczność, notując średnią głosów w wysokości 4,81.

Ostatnie miejsce na podium należy do SOLI ZIEMI, dokumentu Juliano Ribeiro Salgado i Wima Wendersa. Dokumentujący tereny nietknięte przez zachodnią cywilizację film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Publiczność oceniła go na 4,78.

Pierwszą piątkę dziewiątej edycji zamykają wariacja na temat Biblii ZUPEŁNIE NOWY TESTAMENT Jaco Van Dormaela (4,72) oraz pokazujące losy irańskich kobiet PIEŚNI BEZ OJCZYZNY Ayat Najafi (4,57).

Jedynym jurorem Dwóch Brzegów jest publiczność. W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji Świat pod Namiotem oraz premierowe filmy pełnometrażowe z innych sekcji wyprodukowane w 2014 i 2015 roku. Widzowie oddają swoje głosy na specjalnych kuponach, oceniając filmy w skali od 1 do 5.

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu za rok na 10. jubileuszowej edycji Festiwalu!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow