AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Znamy już wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 9. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

I miejsce zajął film DZIEŃ BABCI Miłosza Sakowskiego. To poruszająca opowieść z Anną Dymną w roli głównej, opisująca  próbę oszukania starszej kobiety metodą „na wnuczka”. Kiedy jednak prawda wychodzi na jaw, sytuacja obraca się o 180 stopni. Za ten film twórca otrzymał nagrodę w wysokości 5000 złotych.

II nagroda w wysokości 3000 zł wędruje do Damiana Kocura za film TO, CZEGO CHCĘ opowiadający realistyczną historię dwóch młodych ludzi – Ariela i Karoliny. Spotkanie tej dwójki jest zderzeniem pozornie różnych pragnień, których źródłem w obydwu przypadkach jest samotność.

III miejsce na podium należy do AMERYKI Aleksandry Terpińskiej. To opowieść o dwóch dziewczynach z biednych rodzin, które marzą o lepszym życiu. Dobra energia filmowa i dwie mocne role dały Aleksandrze nagrodę w wysokości 2000 złotych.

Nagrodę społecznego Funduszu Stypendialnego w wysokości 1000 zł dla najmłodszego filmowca 9. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otrzymuje Adam Suzin, twórca  filmu PRZERWANIE. To miniatura bez słów, stawiająca pytanie, czy to, jaki mamy bagaż doświadczeń, wpływa na sposób, w jaki radzimy sobie w życiu z ciężkimi chwilami.

Konkurs adresowany był zarówno do profesjonalistów i absolwentów szkół filmowych, jak i do amatorów oraz studentów. Laureatów konkursu wybrało Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu. Nagrodę dla najmłodszego filmowca wybrał Dział Programowy festiwalu.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow