AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Poniedziałek na Dwóch Brzegach

Potencjalne filmowe adaptacje, seniorzy tańczący hip-hop, słowiańskie i bałkańskie pieśni – na Dwóch Brzegach nie brakuje atrakcji.

W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach literackiej sekcji festiwalu NIESFILMOWANI. O tym, jak mógłby wyglądać film na podstawie „Śmierci czeskiego psa” lub „Trzy razy tak!” będzie można porozmawiać z samym Januszem Rudnickim.

Są tacy artyści, z którymi spotkań reklamować właściwie nie trzeba. Jedno z nich będzie miało miejsce w poniedziałek na Dwóch Brzegach. Gościem festiwalu będzie scenarzysta, reżyser, aktor, pisarz, pedagog i obywatel w jednej osobie… czyli Jerzy Stuhr.

Premierowo będzie można zobaczyć OWCĘ w reżyserii Yareda Zeleke. Prezentowany w Cannes film pokaże widzom trudną rzeczywistość Etiopii i przedstawi historię chłopca, który musi walczyć o życie swojego ukochanego zwierzaka.

W Energetycznym kinie PGE na długo przed oficjalną premierą kinową zobaczymy natomiast film ZNAM KOGOŚ, KTO CIĘ SZUKA. Polsko-francuska produkcja przedstawia historię budowlańca (w tej roli Andrzej Chyra), który przyjeżdża nad Sekwanę, by odnaleźć syna. Pomóc w tym ma mu Rose, wychowująca się bez matki nastolatka, która dopiero wkracza w dorosłe życie. Początkowo z nudy i tęsknoty za intensywnymi wrażeniami, dziewczyna wchodzi w sam środek uczuciowej układanki między ojcem i synem.

Na początku tygodnia będzie także muzycznie. W Kazimierzu Dolnym seans kolejnego z cyklu „Muzyka – moja miłość” dokumentu – tym razem będzie to film HIP HOP NIE ZNA WIEKU, produkcja pokazująca grupę seniorów startujących w Mistrzostwach Świata w tytułowym tańcu. Fanów muzyki na żywo zapraszamy za to do pobliskiego Mięćmierza, gdzie wystąpi grupa LABORATORIUM PIEŚNI.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Sprzedaż internetowa biletów dostępna jest adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow