AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Wieczorem na dansing

Po całodziennym maratonie filmów i spotkań z twórcami, warto zakończyć dzień na Dużym Rynku, gdzie codziennie o godzinie 21.00 wystąpią wyjątkowi artyści.

W Kazimierzu wystąpią młodzi polscy wykonawcy, których oryginalna, żywiołowa twórczość z pewnością skutecznie rozgrzeje festiwalową publiczność późnym wieczorem, gdy temperatura zacznie już spadać. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.    

Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Hańba! i przeniesie nas do międzywojennej Polski. W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory inspirowane folklorem, jak i prosty energiczny punk rock. Sami mówią o sobie: „Wyobraźmy sobie, że punk rock nie powstaje na wyspach brytyjskich w latach siedemdziesiątych, lecz w międzywojennej Polsce, jako wyraz buntu przeciwko autorytarnym rządom sanacji. Oto, czym jest HAŃBA!”

Autorski, magiczny klimat Kaszub przybliży OLO WALICKI z albumem „Kaszebe II”, gdzie konfrontuje obraz wiejskiej idylli z nieznośnym prowincjonalizmem. Teksty do utworów napisali znani polscy pisarze i muzycy, m.in. Dorota Masłowska i Tymon Tymański. Prosto spod Kościoła Mariackiego przyjedzie dziewięcioosobowy zespół KRAKÓW STREET BAND, który powoli staje się wizytówką miasta i udowadnia, że w muzyce liczy się radość wspólnego grania. W nieco mniejszym, bo sześcioosobowym składzie, wystąpi grupa VLADIMIRSKA. Ich zawieszona pomiędzy popem, jazzem i folkiem muzyka mogłaby posłużyć za soundtrack do filmów Gatlifa lub Kusturicy.

W ostatni wieczór z kolei WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE zagra przedwojenne warszawskie piosenki w nowych aranżacjach, przybliżając atmosferę rewii i dansingów. Każdy wieczór będzie okazją, by na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni w różne rejony Polski. A potem wrócić do Kazimierza na kolejne festiwalowe wydarzenia.

Koncert zespołu Hańba! na Dużym Rynku o 21.00.

Paulina Bukowska
Głos Dwubrzeża

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow