AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Festiwal Dwa Brzegi czas zacząć

W mieście, gdzie nie ma kina, już jutro – 1 sierpnia – rozpoczniemy coroczne święto X Muzy. Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Dwa Brzegi startują po raz dziewiąty!

Na otwarcie festiwalu publiczność zobaczy 45 LAT Andrew Haigha. Obraz opowiada historię doświadczonego małżeństwa, którego przyszłość staje pod znakiem zapytania tuż przed świętowaniem kolejnej rocznicy. Za rolę w filmie brytyjskiego reżysera Charlotte Rampling i Tom Courteney zostali w Berlinie nagrodzeni Srebrnymi Niedźwiedziami.

Koncertem inauguracyjnym będzie występ zespołu WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET. Grająca nowoczesny jazz formacja pojawi się na scenie wraz z Natalią Przybysz i Misią Furtak. Koncert odbędzie się w niepowtarzalnej scenerii Zamku w Kazimierzu Dolnym, na który Dwa Brzegi powracają po kilku latach nieobecności.

Pierwszego dnia festiwalu startują także tegoroczne retrospektywy: reżyserskie i aktorska. Publiczność będzie mogła zobaczyć UTRACONĄ CZĘŚĆ KATARZYNY BLUM Margarethe von Trotty oraz dwie części trylogii o młodym pokoleniu – RYSOPIS i WALKOWER – autorstwa Jerzego Skolimowskiego. Sekcja „I Bóg stworzył aktora” rozpocznie się za sprawą projekcji teatrów telewizji. Tegorocznego jej bohatera, Adama Woronowicza, będzie można zobaczyć w PAMIĘTNIKU Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

Do codziennych wieczornych wizyt w miasteczku festiwalowym zachęcać będą pokazy zremasterowanych wersji seriali KOLUMBOWIE i DEKALOG. Każdego dnia będzie można zobaczyć przynajmniej jeden odcinek produkcji Janusza Morgensterna i Krzysztofa Kieślowskiego.

Dwa Brzegi to nie tylko Kazimierz Dolny, ale także Janowiec nad Wisłą. Po drugiej stronie rzeki projekcje filmowe będą miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaczynamy od pokazu BLUE JASMINE Woody’ego Allena z oscarową rolą Cate Blanchett.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow