AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

W małym kinie… w Kinie za Rogiem

Najnowsze polskie i światowe produkcje, najwyższej jakości klasyka polskiego i światowego kina, klasyka polskiego dokumentu i wybrane wydania Polskiej Kroniki Filmowej, filmy dla najmłodszego widza, a także spotkania z twórcami. Małe kino i wielka sztuka, czyli Kino za Rogiem.

Między 1 a 9 sierpnia sieć Kino za Rogiem zaprezentuje się w ramach 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Działające w Kazimierzy Dolnym i specjalnie przygotowane w Janowcu nad Wisłą kameralne Kina za Rogiem zaprezentują repertuar charakterystyczny dla Sieci KzR, czyli różnorodność gatunkową i tematyczną:
▪ głośne filmy ostatnich lat (m.in. „Kamerdyner”, „Blue Jasmine”, „Polowanie”, „Rzeź”),
▪ zrekonstruowane cyfrowo w standardach wyznaczonych przez projekt KinoRP klasyki polskiego kina (m.in. „Przypadek”, „Dolina Issy”, „Dreszcze”, „Mniejsze niebo”),
▪ klasyka kina światowego („La strada”, „Rashomon”, „Światła wielkiego miasta”, „Pancernik Potiomkin”),
▪ klasyka polskiego dokumentu (m.in. „Muzykanci” K. Karabasza, „Opus Jazz” J. Majewskiego, „Wizyta” M. Łozińskiego, „Refren” K. Kieślowskiego)
▪ wybrane wydania Polskiej Kroniki Filmowej
▪ filmy dla dzieci (m.in. „Ryś i spółka”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, „Pan Patyk się żeni”, „Żółwik Sammy 2”)

Pokazy specjalne będą poprzedzone spotkaniami z twórcami. 4 sierpnia o godz. 16:30 w Kinie za Rogiem w Kazimierzu Dolnym przed filmem „Przypadek” z widzami spotka się autor książki „Kino wiecznie młode”, filmoznawca ks. Andrzej Luter.

Najlepsze są małe kina? Można się o tym przekonać, odwiedzając festiwalowe Kina za Rogiem.

Więcej informacji:
www.dwabrzegi.pl/sekcja/kino-za-rogiem
www.kinozarogiem.pl
www.facebook.com/kinozarogiem

Harmonogram projekcji:
DB_2015_AFISZ_KZR-ABC_2015.07.30-23.00

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow