AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Margarethe von Trotta w piątek na Dwóch Brzegach

Choć zostały już tylko trzy dni Festiwalu, Dwa Brzegi nadal nie zwalniają tempa. Znakomite nazwiska i świetne filmy czekają na wszystkich, którzy w piątek zawitają do miasteczka festiwalowego.

W piątek w Kazimierzu Dolnym pojawi się długo oczekiwany gość. W Energetycznym Kinie PGE widzowie będą mogli spotkać się z znakomitą aktorką, reżyserką i bohaterką tegorocznej retrospektywy – Margarethe von Trottą. W historii kina zapisała się jako wybitna przedstawicielka nowego kina niemieckiego. Doceniano ją wielokrotnie na największych europejskich festiwalach, w m.in. Wenecji i Berlinie. Na Dwóch Brzegach zapowie pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz jej najnowszego filmu. PORZUCONY ŚWIAT to opowieść o skrywanej przeszłości śpiewaczki operowej.

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia i dostaje propozycję nie do odrzucenia. W zamian za nową tożsamość ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Angażuje do pomocy Staszka – wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Tak rozpoczyna się najnowszy thriller Jacka Bromskiego ANATOMIA ZŁA. Pokaz filmu odbędzie się o 16.15. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z twórcami w Cafe Kocham Kino o 18.30.

Siódmy dzień Festiwalu uświetni specjalny pokaz IDY Pawła Pawlikowskiego. Na projekcję zdobywcy Oscara i nagrody Parlamentu Europejskiego Lux Prize, kazimierską publiczność reżyser zaprosi osobiście.

Wieczorem Małopolskę do Kazimierza przywiezie KRAKÓW STREET BAND, na koncert którego zapraszamy o godz. 21.00 na scenie Dużego Rynku. Złaknionym muzyki, ale w wydaniu filmowym plenerowe Kino Perła oferuje „Eden”, francuskojęzyczną produkcję o młodym paryskim DJ-u.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa do 9 sierpnia. Sprzedaż internetowa biletów dostępna jest adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow