AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Weekend otwarcia Dwóch Brzegów trwa

Jerzy Skolimowski i Adam Woronowicz – to bohaterowie niedzieli w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. 9. edycja Dwóch Brzegów rozkręca się na dobre.

W niedzielę nastąpi oficjalne otwarcie dwóch retrospektyw. Widzowie w Energetycznym Kinie PGE o 12.30 będą mogli zobaczyć komedię BABY SĄ JAKIEŚ INNE, a następnie po seansie w Cafe Kocham Kino porozmawiać z odtwórcą jednej z głównych ról, Adamem Woronowiczem. O 16.45 zaś oficjalnie swoją retrospektywę otworzy i widzów na seans horroru KRZYK zaprosi Jerzy Skolimowski.

Na Małym Rynku w niedzielę rozpocznie się cykl pokazów plenerowych. Rozpoczniemy od projekcji TURYSTY Rubena Östlunda. Rodzinny dramat z akcją osadzoną we francuskich Alpach będzie potrzebnym powiewem mroźnego powietrza w skąpanym w Słońcu Kazimierzu Dolnym.

W weekend oprócz przypominania klasyków, pokażemy także nowości. Wśród nich znajdą się dwie polskie premiery – opowiadający o grzeszących księżach dramat EL CLUB i ujawniający drugie oblicze amerykańskiego snu dokument HOMME LESS.

Nie tylko pełnymi metrażami kinoman żyje. Na Dwóch Brzegach będzie rzadka okazja do zobaczenia także krótszych form filmowych. W startującym w niedzielę Konkursie Filmów Krótkometrażowych zmierzą się absolwenci szkół artystycznych, doświadczeni profesjonaliści, jak i dopiero próbujący swoich sił z X Muzą amatorzy. Całość oceni niezależne jury – niech wygra najlepszy!

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Sprzedaż internetowa biletów dostępna jest adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow