AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Festiwalowe premiery

Dziewiąta edycja, dziewięć premier. W tym roku na Dwóch Brzegach nie zabraknie filmów niepokazywanych wcześniej w Polsce.

Festiwal Dwa Brzegi otworzy premierowa projekcja 45 LAT w reżyserii Andrew Haigha. Nagrodzona dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie produkcja opowie historię małżeństwa z długim stażem mającego niedługo obchodzić rocznicę ślubu. Na kilka dni przed tym wyjątkowym dniem do małżonków dociera jednak informacja o dawnej miłości mężczyzny, która stawia go w zupełnie nowym świetle. Również pierwszego dnia festiwalu będzie można zobaczyć POWRÓT DO ITAKI, doceniony w Wenecji film Laurent Cantet o pisarzu, który po latach pobytu w Madrycie wraca do rodzinnej Hawany.

W kolejnych dniach pokażemy: EL CLUB – film opowiadający o księżach odpokutowujących swoje winy, przedstawiającą realia życia w Etiopii OWCĘ oraz badające początki kosmosu i potencjalną przyszłość ludzkości PLANETARIUM. Będzie także okazja by zobaczyć kulisy pracy słynnego radzieckiego reżysera (EISENSTEIN W GUANAJUATO) i drugie oblicze amerykańskiego snu (HOMME LESS). Wielbiciele westernów znajdą coś dla siebie w ESKORCIE, feministycznej wariacji tego gatunku w reżyserii Tommy’ego Lee Jonesa.

Na premierę PORZUCONEGO ŚWIATA publiczność zaprosi zaś sama autorka filmu, Margarethe von Trotta. Pokaz będzie częścią tegorocznej retrospektywy niemieckiej reżyserki.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow