AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Nabór na warsztaty fotograficzne

Festiwal Dwa Brzegi, to wielkie święto filmu, ale także doskonała okazja, by w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego rozwijać i doskonalić fotograficzną pasję.

Żyjemy w czasach kultury obrazu, aby lepiej rozumieć świat musimy posiadać umiejętność świadomego komunikowania się obrazem fotograficznym. W związku z dużym zainteresowaniem edukacją fotograficzną, po raz kolejny organizatorzy przygotowali warsztaty fotograficzne. Tym razem ich współorganizatorem jest Akademia Odkryć Fotograficznych. Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. W programie m.in.: 7 wykładów, 9 plenerów tematycznych, konsultacje indywidualne, biblioteka fotograficzna, dyskusje, analiza zdjęć (każdy uczestnik powinien posiadać 10 zdjęcia z dotychczasowego dorobku w formie elektronicznej; zostaną one wnikliwie omówione).

Zajęcia będą się odbywały w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12, w terminie 7-9 sierpnia 2015 – łącznie ponad 24 godzin zajęć. Koszt 3 dniowych warsztatów: 200 zł (cena nie zawiera wyżywienia i noclegu). Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok urodzenia i nr telefonu należy przesyłać na adres: makszkazimierza@tlen.pl. Informacja i rezerwacja pod nr tel: 503 027 536 (Maks Skrzeczkowski). Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty poprowadzą doświadczeni fotografowie: Maks Skrzeczkowski i Michał Patroń – laureat Grand Press Photo 2015. Jak zapewniają prowadzący, udział w warsztatach będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć i zaskoczeń.

MAKS SKRZECZKOWSKI | Magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca UMCS, fotoreporter magazynu Lajf, koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury. Zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych.  Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, polskich cyrkach oraz na Ukrainie.

MICHAŁ PATROŃ | Muzyk, magister sztuki, a także fotograf. Absolwent studiów podyplomowych (kierunek: fotografia) UMCS, które ukończył z wyróżnieniem dziekana. Po blisko 30. latach zawodowego grania na skrzypcach rzucił profesję muzyka, by zająć się fotografią. Fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów „Forum” i „LAJF – magazyn lubelski”, współredaktor internetowego magazynu „Obscurny”. Entuzjasta fotoreportażu i dokumentu, miłośnik czarno-białej fotografii analogowej. Zajmuje się foto-edukacją i popularyzacją fotografii – na tym polu współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie, współtworząc Akademię Odkryć Fotograficznych. Kurator Mobilnej Galerii Lubelskiej Fotografii – projektu realizowanego w ramach otrzymanego Stypendium Prezydenta Miasta Lublin. W 2015 zdobył pierwsze miejsce w konkursie fotografii prasowej „Grand Press Photo” w kategorii „Życie codzienne”.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow