AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Złota Płyta dla kwintetu Wojtka Mazolewskiego

Występ w kazimierskim Zamku będzie dla grupy Wojtek Mazolewski Quintet wyjątkowy. Muzycy nie tylko zagrają swoje najlepsze jazzowe utwory, ale także zostaną nagrodzeni. Podczas koncertu otwarcia Dwóch Brzegów muzycy otrzymają Złotą Płytę.

Pięć tysięcy fanów jazzu zgromadzonych na koncercie WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET w ramach Festiwalu Jazz na Starówce cieszyło się z osiągnięcia przez album „Polka” statusu Złotej Płyty. To właśnie podczas występu na warszawskiej starówce, kwintet gdańskiego artysty ogłosił tę wyjątkową informację. „Dziękujemy wszystkim fanom za wsparcie jakiego nam udzielają” – powiedział wyraźnie wzruszony Wojtek Mazolewski.

Ceremonia wręczenia zespołowi Złotej Płyty odbędzie się podczas koncertu inaugurującego Festiwal Dwa Brzegi – 1 sierpnia w Kazimierzu Dolnym. Wraz z kwintetem wystąpi Natalia Przybysz. Koncert będzie retransmitowany przez TVP 2, 2 sierpnia o godzinie 23:20. Koproducentami koncertu są: Narodowy Instytut Audiowizualny i Telewizja Polska.

Sukces sprzedaży albumu „Polka” podsumował pasmo ostatnich sukcesów WMQ. Międzynarodowa trasa koncertowa zespołu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem fanów. Podczas ostatnich miesięcy „Polka” zabrzmiała nie tylko w Polsce ale także na festiwalach w Niemczech, Turcji, Czechach i na Węgrzech. Wraz z Mazolewskim zespół współtworzą: Joanna Duda, Oskar Török, Marek Pospieszalski i Qba Janicki. Wydawcą płyty jest AGORA S.A.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow