AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Koncertowe Dwa Brzegi: jazz, folk i… muzyka latynoamerykańska

Wojtek Mazolewski na otwarcie, a potem napięcie rośnie. Na Dwóch Brzegach oprócz słynnego jazzowego kwintetu zagrają m.in. Marta Topferova, Hańba!, Warszawskie Combo Taneczne i Olo Walicki z projektem „Kaszebe II”.

Dwa Brzegi to nie tylko znakomity repertuar filmowy, ale także muzyczny. Do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą przyjedzie szereg artystów z całej Polski (i nie tylko!). Festiwal otworzy w tym roku wielokrotnie nagradzany WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET – ze specjalnym udziałem Natalii Przybysz. O tym koncercie pisaliśmy już TUTAJ.

Jazzowe smyczki i trąbki ustąpią następnie miejsca imponującym kobiecym głosom. Na Dużym Rynku w Kazimierzu pojawi się bowiem MARTA TOPFEROVA z zespołem Trova, czeska artystka wykonująca tradycyjne i autorskie pieśni zakorzenione w rytmach tańców chilijskich, wenezuelskich i argentyńskich. Podczas Festiwalu Dwa Brzegi artystka zaprezentuje piosenki w języku hiszpańskim, zainspirowane muzyką Ameryki Łacińskiej.

Mięćmierzem zawładną z kolei głosy z LABORATORIUM PIEŚNI, trójmiejskiego zespołu pieśniarek, śpiewającego w wielogłosie pieśni z całej Europy. Pod koniec festiwalu usłyszymy zaś głos OLENY LEONENKO, która w spektaklu muzycznym „Podwórko – Świat” powróci do swojego rodzinnego Kijowa. Tam w akompaniamencie ukraińskich, rosyjskich i żydowskich pieśni krzyżują się muzyczne style i ludzkie losy.

Pieśni zostaną uzupełnione miejskim folkiem. Od zapomnienia piękne piosenki warszawskie uchroni WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE, międzywojenne rytmy przypomni HAŃBA!, a unikalną atmosferę Kaszub zarysuje OLO WALICKI. Ducha stolicy Małopolski za pomocą muzyki przybliży zaś KRAKÓW STREET BAND i VLADIMIRSKA.

W Przystanku Korzeniowa zatrzymają się ponadto grający alternatywnego trance-rocka zespół SJÓN i łączący islandzki minimalizm z klimatem muzyki filmowej pianista MICHAŁ KMIECIAK.

Na wszystkie koncerty z wyjątkiem występu Wojtka Mazolewskiego i dwóch wydarzeń w Przystanku Korzeniowa obowiązuje wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram wydarzeń muzycznych dostępny jest w zakładce KONCERTY.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!
« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow